Ako cvičiť doma bez vybavenia

By Admin_Sk 7 years ago
Domov  >  Pohyb  >  Články o cvičení  >  Ako cvičiť doma bez vybavenia

Ako cvičiť doma bez vybavenia

Bolo by skvelé mať náradie na cvičenie k dispozícii doma namiesto toho, aby sme museli chodiť do posilňovne, no cena niektorých pomôcok to skôr vylučuje! Vybavenie je skvelé, no nie nevyhnutné: dá sa cvičiť aj bez neho. Ako?

 

  1. Chôdza – aj keď je lepšie prechádzať sa na čerstvom vzduchu, napríklad v lese, nie je to vždy možné napríklad pre zlé počasie. Dá sa to však aj vo vnútri! Vyjdite niekoľkokrát hore a dole po schodoch. Toto nenáročné aeróbne cvičenie vám pomôže vytvarovať nohy. Nemáte schodisko? Niekoľkokrát sa prejdite z jednej izby do druhej, možno to znie nudne, ale pomáha to (a možno po ceste nájdete niečo, čo ste tam predtým zabudli!).
  2. Kľuky – pre niektorých ľudí to nie je práve najobľúbenejšie cvičenie, no dá sa robiť aj jednoduchším spôsobom. Napríklad na kolenách namiesto toho, aby ste mali nohy celkom vyrovnané. Alebo môžete robiť kľuky postojačky o stenu. Sú skvelé, ak chcete mať silnejšie paže a precvičiť si prsné svaly.
  3. Výskoky so vzpažením – v detstve sme ich milovali! A aj v dospelosti je to skvelé kardiovaskulárne cvičenie, vhodné tiež na zahriatie.
  4. Skracovačky – najlepší cvik na posilnenie brušných svalov. Ak len začínate, nemusíte hlavu celkom zodvihnúť, stačí, že budete cítiť, ako sa vám svaly napínajú.
  5. Zdvíhanie nôh – vhodné na posilnenie nôh. Ak nedokážete dvíhať nohy vystreté, skúste ich mierne pokrčiť.
  6. Drepy – posilnia nohy aj zadok. Tým menej pohyblivým zatiaľ postačí aspoň si niekoľkokrát sadnúť a vstať z obyčajnej stoličky.
  7. Beh na mieste – beh je skvelé cvičenie najmä pre srdce. Keď budete popri sledovaní televízie či počúvaní hudby poskakovať z nohy na nohu, ani si nevšimnete, že cvičíte.
  8. Tanec – tanec je prínosný pre dušu aj pre telo. Zdvihne vám náladu a celkovo vás nakopne. Okrem toho je to skvelé kardiovaskulárne cvičenie.
  9. Zdvíhanie ľahkých závaží – drahé profesionálne náradie je bonus, no nie je nevyhnutné. Použite čokoľvek, čo máte poruke. Začnite s niečím, čo poľahky udržíte, napríklad plechovku fazule, a postupne sa prepracujete k ťažším predmetom: fľaši pracieho prostriedku alebo obyčajnej minerálky či vody.
  10. Cviky na schodoch – väčšina ľudí má doma schody. Stačí po nich chodiť pravidelne a skvele si precvičíte svaly na nohách (buďte však opatrní!).
print
Categories:
  Články o cvičení, Pohyb