Relax pri sviečkach

By Admin_Sk 6 years ago
Domov  >  Relax  >  Celková relaxácia  >  Relax pri sviečkach

Relax pri sviečkach

Pri slove sviečka nám najprv napadnú narodeniny a potom romantické večere. Nepodceňujme ich však! Svetlo sviečok si najlepšie užijete sami, v úplne uvoľnených chvíľach.

 

Nie je náhoda, že sviečky sa používajú po celom svete pri náboženských a duchovných udalostiach. Svetlo ich plameňa sa dokáže dotknúť vašej duše. Upokojujúci účinok sviečok je jedným z najlepších nástrojov na zmiernenie úzkosti. Na čo čakať? Zapáľte si každý deň sviečku a začnite už dnes!

 

Ako môžete sviečky využiť čo najlepšie? Najprv si musíte vybrať tie správne.

  • Ktoré? Lepšie je používať sójové sviečky alebo sviečky z včelieho vosku, pretože parafín môže byť pri častom používaní nezdravý. Sójový a včelí vosk sú rozložiteľné, obnoviteľné a netoxické.
  • Farby. Sviečky sa dajú kúpiť v rôznych farbách, ale ak sa chcete uvoľniť, najlepšie je zvoliť si neutrálne a pastelové farby, napríklad svetlú ružovú či bielu.
  • A čo vôňa? Príjemná vôňa nie je na škodu, ale sviečkam so syntetickým parfumom sa radšej vyhnite. Lepšie je použiť sviečky s obsahom prírodných esenciálnych olejov.

 

Kedy a kde je najlepšie si zapáliť sviečku?

  • Ráno alebo večer. Nájdite si doma príjemné miesto s pohodlným sedením a zapáľte si sviečku. Sadnite si, sústreďte sa na plameň a premýšľajte o jeho kráse. Pomaly dýchajte nosom.
  • Sviečku si môžete zapáliť aj na pracovnom stole. Je to dobrá príležitosť na krátku prestávku a relax.
  • Vo vani. Namiesto čítania si zapáľte sviečku a relaxujte.

 

Ako vidíte, silu sviečok si môžete vychutnať v rôznych situáciách. Využite ich a uvoľnite sa.

print
Categories:
  Celková relaxácia, Relax