Relax v saune

By Admin_Sk 6 years ago
Domov  >  Relax  >  Hmat  >  Relax v saune

Relax v saune

Ak je možné uvoľniť sa pomocou jedál, hudby či obrázkov, je to možné aj ak sa zohrejete v saune. Sauna bola vynájdená vo Fínsku už dávno. Fíni ju používajú na to, aby sa počas dlhých zím zohriali, ale je to aj spôsob, ako sa uvoľniť, a to po celý rok. Vo Fínsku majú viac než 3 milióny sáun na 5 miliónov obyvateľov! Takže čo sauna ponúka?

 

  1. Odbúranie stresu: keďže sauny sú teplé a tiché miesta, kde vás nikto nebude rušiť, môžete sa odpútať od stresu každodenného života. Zatvorte za sebou dvere a vstúpte do nového sveta ticha a pokoja.
  2. Lepší spánok: pri saunovaní sa vylučujú endorfíny a reguluje sa telesná teplota. To umožňuje hlbší a uvoľnenejší spánok. Mnoho ľudí hovorí, že po saune sa im spí výborne.
  3. Uvoľnenie svalov: vysoká teplota, ktorá sa spája s uvoľňovaním endorfínov, pomáha tíšiť bolesť spôsobenú artritídou a bolesti svalov. Zvyšovanie telesnej teploty zároveň podporuje dilatáciu ciev a posilňuje krvný obeh. To tiež pomáha mierniť bolesť svalov. Mnoho športovcov chodí do sauny po tvrdom tréningu.
  4. Spoločenské vyžitie: okrem všetkých týchto výhod je sauna aj skvelou možnosťou stretnúť sa s priateľmi a spoznať nových ľudí. V tomto pokojnom prostredí môžete relaxovať a porozprávať sa.

Takže nabudúce namiesto pozerania televízie zavolajte priateľom a zájdite si do sauny!

 

Photo credit: thomaswanhoff via Visual Hunt

print
Categories:
  Hmat, Relax